Hent appen her!
Search background image

Find din nationale og internationale bus

Fra Dubrovnik til Brela


Køreafstanden mellem Dubrovnik og Brela er omkring 165 km hvis man følger kystvejen. Det er muligt at tage motorvejen fra Ploce, dette kan dog under normale omstændigheder ikke betale sig, hverken fra et tidsmæssigt eller økonomisk perspektiv.

Brela

Rejsetid med bus: Rejsetiden er omkring 3-4 timer afhængig af ruten og antal stops. Du kan se den aktuelle bus køreplan fra Dubrovnik til Brela nedenfor. BEMÆRK: Bussen passere gennem Bosnien & Hercegovina Neum, så husk at medbringe gyldigt pas. Flere af busserne der køre fra Dubrovnik til Brela, fortsætter videre til destinationer længere nord på. Hvilket betyder at de fleste af disse busser kun stopper på hovedvejen, derfra har man en frisk lille gåtur for at komme ned til centrum af Brela. Indkvartering i Brela: Langs strandpromenaden i Brela, er der nogle rigtige hyggelige hoteller. Desuden byder Brela på masser af private indkvarteringsmuligheder i kategorierne: Ferielejlighed, B & B og Vandrerhjem. Andre Transport muligheder: Med bil: At rejse med bil mellem Dubrovnik og Brela, tager ca. 2,5 til 3,5 timer, afhængig af trafiksituationen på kystvejen. Det kan i visse tilfælde være hurtigere at bruge motorvejen til den sidste del af turen. Med tog: Der er ingen togforbindelse Med færge: Der er ingen færge eller katamaran-forbindelse.
__DATE__ | __DEPARTURE__TIME__ __DEP__STATION__ , __DEP__STOP__
__TRAVEL__TIME __BUS__CHANGES__
__ARRIVAL__TIME__ __ARR__STATION__ , __ARR__STOP__
__PRICE__DISCOUNT__ __TICKET__PRICE__ __TICKET__CURRENCY__
__BUY__BUTTON__
__M__DEPARTURE__TIME__ __M__DEP__STATION__ , __M__DEP__STOP__
__M__ARRIVAL__TIME__ __M__ARR__STATION__ , __M__ARR__STOP__
__M__PRICE__DISCOUNT__ __M__TICKET__PRICE__ __TICKET__CURRENCY__
__M__TRAVEL__TIME __M__BUS__CHANGES__
__BUY__BUTTON__

__COMPANY__NAME__
__COMPANY__RATING__
__REVIEWS__CNT__ anmeldelser
__OP__INTERVALS__
__OP__INTERVALS__ICON
__ROUTE__STATIONS__ICON__
__AMENITIES__ICNS__
__ROUTE__LABELS__
Dubrovnik (HR)
2h 19min
Brela Magistrala (HR)
book a transfer
  • door to door service
  • no charge for flight delay
  • no luggage hassle
  • name sign
24 juli | 10:00 Dubrovnik (HR) , Bus terminal
03h 45m Direct
13:45 Brela Magistrala (HR) , Bus terminal
19 EUR
10:00 Dubrovnik (HR) , Bus terminal
13:45 Brela Magistrala (HR) , Soline
19 EUR
03h 45m Direct

Promet Makarska d.o.o. (PMM)
7.2
5545 anmeldelser
route operational intervals
route map
Air-conWifi
24 juli | 13:45 Dubrovnik (HR) , Bus terminal
02h 55m Direct
16:40 Brela Magistrala (HR) , Bus terminal
18 EUR
13:45 Dubrovnik (HR) , Bus terminal
16:40 Brela Magistrala (HR) , Soline
18 EUR
02h 55m Direct

Promet Makarska d.o.o. (PMM)
7.2
5545 anmeldelser
route operational intervals
route map
Air-conWifi
24 juli | 14:15 Dubrovnik (HR) , Bus terminal
03h 17m Direct
17:32 Brela Magistrala (HR) , Bus terminal
22 EUR
14:15 Dubrovnik (HR) , Bus terminal
17:32 Brela Magistrala (HR) , Soline
22 EUR
03h 17m Direct

Promet Makarska d.o.o. (PMM)
7.2
5545 anmeldelser
route operational intervals
route map
Air-conWifiSeat belt
Desværre har vi ikke fundet busser som matcher dine søgekriterier.
Klik her for at fjerne filter og se all resultater

Route Kort Dubrovnik (HR) - Brela Magistrala (HR)

Den viste Information kan indehold mindre fejl og mangler